top of page

AB-İngiltere-Türkiye gümrük tarife detaylarını bulmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Yaşamın tüm alanlarını derinden etkileyen dijitalleşme, hizmet sektörünün de önemli bir parçası olma yolunda. Pandemi sürecinin de hayatımıza girmesiyle daha da önemli hale gelen temassız bir yaşam yaklaşımı, dijitalleşmeyi bir adım daha öne çıkaran ve hızlandıran faktörlerden. Elektronik ticaret her zamankinden daha yoğun kullanılmaya başlanırken, ticaret savaşları ile yeniden zirveye ulaşmaya başlayan korumacılık trendi ile Birleşik Krallığı’n Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı ve bu kararın getirdiği süreçlerdeki belirsizlik, uluslararası ticaret süreçleri ve bu süreçlerin dijitalleştirilmesini her zamankinden daha da karmaşık hale getirmiş durumda.

Tüm bu zorluk ve karmaşa içerisinde doğru ve güncel bilgiye basit bir yaklaşımla ulaşabilmek, ihracat ve ithalat işlemleri yoğun olan, bu işlemleri özellikle AB ile Birleşik Krallık nezdinde yürüten her ölçekten Türk işletmesi için -özellikle böyle zor bir dönemde- büyük önem taşıyor.

Tamamen yerli sermaye ile kurulmuş iki Türk şirketi olan İstanbul merkezli ATEZ Yazılım Teknolojileri ve Londra merkezli Chain & Chain Tech. Ltd. güçlerini birleştirerek bu soruna çözüm bulabilmek için kollarını sıvadı ve dünyadaki örneklerine kıyasla daha kapsamlı bir çözüm olan TARIFF uygulamasını geliştirdi.

        Hali hazırda gerek BREXIT ve gerekse de artan korumacılık ve buna bağlı ticaret politikası önlemleri ve değişken vergi tür ve oranları ile teknik kontrollerin çeşitliliği nedeni ile özellikle Birleşik Krallık ile ticareti olan işletmelerimizin doğru bilgiye ulaşabilmesi büyük önem taşıyor. TARIFF uygulaması dış ticaret ve gümrük alanında 30 yılı aşkın tecrübesi bulunan bir danışman ekip ve geniş bir teknik ekibin birlikte çalışması ile geliştirilmiş bir çözüm. Uygulama ile BREXIT öncesi ve sonrası ticaretini yaptığınız eşyanın hangi tür vergi ve oranlarına tabi olacağınız ne tür kontroller ile yüzleşebileceğiniz, ne şekilde vergi indirimi ve vergi muafiyeti sağlayabileceğiniz ve teknik kontrolleri sorunsuz geçebilmek adına hangi belgelere ihtiyaç duyacağınız gibi temel bilgilere, çok basit bir ara yüz üzerinden tek ekranda ulaşabiliyorsunuz.

 

Tanıtım videosunu https://youtu.be/R62AFlm5YqU adresinden görüntüleyebileceğiniz, temel bilgileri ücretsiz olarak ihracatçıya sunan çözümümüze https://tarife.singlewindow.io adresinden ulaşmanız mümkün.

bottom of page